Jdi na obsah Jdi na menu
 


RŮZNÉ motta,básničky

11. 7. 2012

 

 

 

 

 

"Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvěděl o tvém příteli?"
"Počkej chvilku," odpověděl Sokrates. "Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít."
"Tří sít?"
"Přesně tak," pokračoval Sokrates. "Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš. První síto se jmenuje Pravda . Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš říct, je pravda?"
"Ne," odpověděl ten člověk, "vlastně jsem to jenom slyšel a."
"Dobře," řekl Sokrates. "Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda nebo není. Teď vyzkoušejme druhé síto, síto se jmenuje Dobro . Chceš mi o mém příteli říct něco dobrého?"
"Ne, naopak."
"Takže," pokračoval Sokrates, "chceš mi o něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to pravda. Ale pořád ještě můžeš zkouškou projít, protože zbývá ještě jedno síto. Jmenuje se Užitečnost . Je mi to, co mi chceš o mém příteli říct užitečné?"
"Ne, moc ne." "Dobrá," uzavřel Sokrates, "to co mi chceš říct není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to měl vyprávět?"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IRSKÉ PŘÍSLOVÍ

Nepřeji ti,abys zůstal ušetřen nějakého utrpení
protože vím,že stejně nezůstaneš....
Nepřeji ti,aby ti po tváři netekly slzy
protože je stejně nezadržíš a pláčem se ti uleví....
Nepřeji ti,abys nezakusil žádnou bolest
protože ji už dávno znáš....
Víš,také že utrpení zušlechťuje,
že slzy očisťují srdce a bolest zároveň posiluje....
Něco bych ti přece jen ráda přála:
Aby jsi byl za všechno vděčný i když se ti to nelíbí..
Abys opatroval vzpomínky na dobré věci
které jsi zažil i když jich možná není až tolik
Abys byl statečný i když si myslíš,že už to nejde
Abys svůj kříž zbytečně neodhazoval
protože kolikrát ho odhodíš
tolikrát se budeš muset vracet a sbírat ho.

Abys ho mohl donést až na vrchol,na nějš je nutné vystoupiti když se ti zdá nedosažitelný...Aby dary co v sobě máš tostly pomalu ,ale po celý rok ,aby ti pomáhaly...Abys nikdy nevyměnil přítele ,který je opravdový a když udělá chybu ,abys mu odpustil a ne opustil...Abys mohl dávat radost ,sílu a naději těm, s nimiž tě pojí láska Nezapomeň ,že každá růže má trny ,ale přesto je krásná....

 

 

Člověk musí v životě odejít daleko, aby našel sám sebe… Musí hodně přemýšlet, aby se dokázal těšit z toho, co mu zůstane… Musí si vyslechnout spoustu lží, aby věděl kdo mu říká pravdu… Musí si hodně protrpět,a by zjistil co je skutečné štěstí… a musí se nesprávně zamilovat,aby našel skutečnou lásku…

 

 

 

Každý by chtěl dokonalý vztah,ale za každým dokonalým vztahem jsou měsíce,roky a překážky. Je to vlastně o tom, pochopit povahu a nálady toho druhého. Vážit si sebe navzájem, nelhat si a být věrný jeden druhému. Neporušit důvěru, protože se těžko získává zpět. Dokonalý vztah není jen o tom dobrém. Je to i hodně zlého, které spolu prožijete, ale všechno vás to posune tam,kam vás to posunout má. Není to o tom, vykašlat se na sebe po první hádce, ale hledat řešení.

 

            

 

"To, že mlčím, neznamená, že nemám co říct, ale to, že nemá cenu to řešit.
To, co je v životě důležité, nebude pod stromečkem zabalené zlatou stuhou a nemá to cenovku!
To, co je v životě důležité, najdeš v objetí, v jednoduchém úsměvu, pohledu, polibku a hlavně v upřímnosti a to se koupit nedá! Jsou věci, které nechceme, ale musíme je přijímat. Jsou lidé, bez kterých nemůžeme žít, ale musíme je nechat svobodně jít. Člověk dělá vše pro to, aby zapomněl, ale tisíckrát se vrátí i tam, kde nechce, aby byl! Můžeme zavřít oči a nic nevidět, zacpat si uši a nic neslyšet . . . . . . . . . . Ale nemůžeme zavřít srdce a nic necítit!

 

                 

 

 

 

     

 

 Existují bytosti, jejichž úkolem je
zprostředkovat nám lásku a dobro.
Nenajdeme u nich ani ten nejmenší
náznak negativní energie.
Jejich duše jsou prodchnuty láskou a dobrotivostí.
I když jsme je nikdy neviděli jsou tu
pro nás a s námi na každém kroku.
Jsou to naše srdíčka 

 

Tělo je jen schránka, která skrývá to nejdůležitější a nejvzácnější, DUŠI , ve které přetrvává láska, když je opravdová a hluboká i miliony let, a snaží se hledat to, co jí kdysi patřilo, bez čeho její život tady na zemi, neměl skoro žádný smysl, byl na půl prázdný, ale když se duše najdou, podaří se to, pak je jejich život tady na zemi naplněn♥

 

 

 

 

 

 

 Vzpomínky zůstávají v paměti,jak mrknutí oka a přesto nezapomeneš...

Příjemný pohled stejně jako úsměv ,když to nečekáš
Slovo útěchy ,když máš smutek a vždy pomocná ruka na blízku
Ucho které naslouchá a nikdy se neunaví
trošku rady pokud potřebuješ vědět co dál....
Svítání po temné noci ,píseň ptáka který zpívá melodii srdce..
vůně květiny z které se radují smysly...
To vše a mnohem ještě víc jsou momenty 
z kterých se skládá celý život,který stojí za to žít...
Příliš vysoká oběť? Ne ,necháme ho žít...
Jen proto,že je život tak krásný i když vše trvá jen zlomek sekundy
Stojí za to.....

 

           

KRUTÁ  PRAVDA

Muž vynalezl ZBRANĚ  a vymyslel LOV .   Žena ojevila lov a vymyslela kožichy.

Muž objevil barvy a nalezl malbu.               Žena objevila malbu a vynalezla make-up

Muž objevil slovo a vynalezl konverzaci.  Žena objevila konverzaci a vynalezla pomluvy.

Muž ojevil hry a vymyslel karty .                 Žena objevila karty a vynalezla čarodějnictví.

Muž objevil zemědělství a vynalezl jídlo.   Žena objevila jídlo a vynalezla dietu .

Muž objevil přátelství a vynalezl lásku.      Žena objevila lásku a vynalezla manželství.

Muž objevil ženu a vymyslel sex.                 Žena objevila sex a vynalezla migrénu.

Muž objevil obchodování a vynalezl peníze.Žena objevila peníze a tehdy se to úplně všechno podělalo!!!

 

                                                     

 

Znáš ten pocit ,když jdeš sám tou vyprázdněnou ulicí.....Na zdi vidíš nápis "ŠTĚSTÍ " už z dálky svítící.....Přemýšlíš nad tím kde se tam vzal......štěstí tě potkalo ve chvíli ,kdy jsi je nečekal....Na tuhle chvíli čekáš už spoustu let ....žij přítomností a ani krok zpět.Nestarej se o druhé a važ si šťastných dnů ....Každého z nás to  snad jednou potká.

 

                 

 

Všichni lidé s nimiž se setkáváme mají své osudy ,které ovlivňují jejich chování ,ale na to příliš málo myslíme.Očekáváme,že budou reagovat tak,jak bychom na jejich místě zareagovali my,a proto jim v naprosté většině případů nemůžeme rozumět ,nemůžeme je pochopit....

 

 

Náhle jsem viděla,že pro druhého mohu něco znamenat už jenom tím ,že tu jsem a že ten druhý je šťastný potože jsem u něho.Když se to takhle řekne ,zní to velmi prostě ,ale když pak člověk o tom přemýšlí je to velká věc ,která nemá konec.Je to něco co může člověka úplně změnit .Je to láska a přece něco jiného .Něco pro co lze žít.Pro lásku člověk žít nemůže ,ale pro člověka jistě!!

 

Podívej se na mě a nechoď ještě spát,já chtěla bych si s tebou aspoň chvíli hrát,na lásku co netrvá jen jednu noc ,tak podívej se na mě a řekni chci tě moc.|Poletíme spolu někam ke hvězdám a poslouchej mě dobře co ti teď povídám.

 

 

Kdo z nás chápe bolest ,která bolí jinde? Plně pochopit a poznat důsledky našich činů můžeme až tehdy ,když se totéž přihodí nám .Proto je náš osud ,řada lekcí ,které potřebujeme. Tak abychom pochopili a postoupili dál na naší cestě života...         

   

 

 

Padala hvězda a já měla přání ,aby byli všichni zamilovaní   .Ten zázrak se však nestal ,pád hvězdy byl jen klam .Když se kolem rozhlédnu ,každý chodí sám .Počkám si ještě jednou ,až z nebe přiletí to už snad budu mít sílu zasáhnout století.      

 

   

 

Stačí jen málo o kom nebo o čem se ti zdálo .Tvůj sen byl,nebo je jen skutečná věc ,ty tomu věříš přec.Ale jednou přijde realita ,která je v tvém světě skryta.A ty pochopíš,že sen to není ,že je to tvé probuzení .Probuď se ,otevři své oči ,vždyť žiješ v tomto světě a ten jednou navždy skončí. 

 

 

 Stýská se mi po tobě ,nevím co ti do dopisu psát.Stále myslím na tebe a na to jestli mě máš rád.Dívám se na tvoji fotku ,slzy mi stékají Pláču sama a potají.Pak až budu s tebou, budem spolu zas.Bude stačit úsměv tvůj a po mém smutku zbyde jen sluneční jas.

 

 

 

Tak pláčou andělé ,když přistřihnou jim křídla .Tak padají k zemi ,když smutek radost střídá.Jejich šaty bílé ,již bílé nejsou ,uběhla jen chvíle a křídla smutek neunesou.Válí se po zemi ,snaží se vstát,jde to jen těžko ,přežít tak krutý pád.Až nějakého potkáte pomožte mu vstát ,jen se ho nebojte on vás bude mít rád.

  

 

 Neslibuj lásku,když mi ji neumíš dát......Neslibuj úsměv ,když se sám neumíš smát.....Neříkej ,že mě miluješ,když jsou to jen slova ...Neubližuj mému srdci ,které neumí milovat znova...

 

 

                                                      Srdce Obrázek 371549

 

Jsou dny kdy se ti nechce vstát,ale vstaneš a jdeš dál.Jsou dny kdy ti tečou slzy a srdce puká bolestí ,jenže pak to nějak přebolí a naučíš se s tím žít.Naučíš se žít s bolestí ,protože věříš ,že ti někdo pomůže vstát a utře ti slzy.

 

                  

Chtěla bych věřit na nemožné ,jak dál budu žít ,strach už nikdy nepřemůžu potřebuji pochopit.Bloudím noc co noc ,moje hříchy toužím smýt ....Obracím se na tebe prozbu jednu mám ,říct to na sebe to by nebyl klam .Pravda je to čeho se nejvíc bojím ,ale děkuji ti za to ,že aji tak při mě stojíš.....Oporu v tobě mám ,no říci ti to musím ,ale rozhodni se sám ,já to jenom zkusím .Vysvětlit ti zkusím jakou bolest prožívám ,pravdu v sobě dusím a tajemství ukrývám.        

       

Jsou lidé ,kteří vstoupí do našeho života ,někteří z něj zase zmizí .Někteří chvíli zůstanou a zanechají v našich srdcích nesmazatelné stopy a my už nikdy nebudeme stejní.

                                                           

 Člověk by se měl vždy nad sebou zamyslet ,než udělá něco ,čeho bude v budoucnu litovat.Život není zas tak dlouhý ,aby pohltil všechny naše chyby.

 

Naučila jsem se ,že věčná láska může skončit během jedné noci.Že velcí kamarádi se mohou opět stát velkými nepřáteli.Že nikdy nikoho nepoznáme opravdu dokonale.Že ještě nevymysleli nic lepšího než objetí .Že slovíčko " NIKDY VÍC"se nikdy nesplní a že "NAVŽDY" vždycky skončí.....

 

                                               Srdce Obrázek 375390

 

Až dnes začínám chápat ,co to je láska,pokud nějaká existuje .Když nejsme spolu ,oba máme pocit ,že nám chybí naše druhá půlka,nepřipadáme si celí,jako kniha o dvou svazcích ,přičemž jeden se ztratil.Takto si představuji lásku ,pocit neúplnosti ve chvílích osamocení.

                               

Dožadujeme se lásky a nákolnosti nikoli proto,že jsme slabí a potřební, nýbrž pro to ,že vnitřně cítíme ,že je to důležité .Byli jsme stvořeni abychom milovali a byli milováni

 

               

 

 

   

 

                                

 

 

 

 

 

Láska má své iluze a každá iluze má svůj zítřek.Proto se už tolik milenců rozešlo ,protože věřili ,že jsou spojeni navždy .Skutečnou zkouškou je bolest a štěstí.Když dvě bytosti přestáli tuto zkoušku života ,odhalili svoje chyby a svoje přednosti.Mohou  si být jisti,že až do skonání života ,budou se držet za ruce.

 

Photo Image

Mám ráda hodně lidí ,ale ne všechny .Odpouštím hodně ,ale ne všechno.Zapomínám rychle,ale ne vždycky.Koho mám ráda ten o tom ví.S kým nechci mít nic společného ten to vycítí .Pro pravé přátelé projdu i peklem ...těm ostatním tam ukážu cestu....

Odpouštím poprvé ,protože dělat chyby je lidské ,možná odpustím i podruhé jelikož jsme jenom lidé a někdy potřebujeme každý více šancí ,ale potřetí se snažím odpustit sama sobě ,že jsem dala dvakrát šanci někomu,kdo vlastně za to nikdy nestál !!

 

Netrapte se lidmi ,co o vás mluví za vašemi zády.Jednoduše to znamená ,že jste o krok před nimi ...a oni jsou v dokonalé pozici políbit vám zadnici....

 

                                                       

 

Umění spočívá v tom jak se správně rozhodnout ,na co je nejlepší se vykašlat ! PS:chceš-li být šťastný jeden den-opij se.Chceš-li být šťastný jeden rok - ožeň se.

 

      

 

Když zvony zazvoní a rozkvete zem ,to je to znamení,že tvé štěstí jde sem. Zastav se na chvíli a roztáhni své dlaně ,samo snad přijde blíž a sedne si na ně. Vůbec ho nemačkej hlaď ho jak sen ,pak štěstí zůstane u tebe jen.

 

Kdybych pohádková víla byla ,sluníčko v srdíčku bych ti vykouzlila,abys v životě štěstí jen měl a na mě již nikdy nezapoměl.

 

                                                     

 

 Nevím co by sis přál,ale ať je to cokoli přeji ti to.Převázané stuhou hřejivou,květinu co voní svobodou a bonbonieru plnou krásných pocitů ,které tě pohladí.

 

                                                       Angel Obrázek 392709

 

 Znám ho dokonale a přece mě překvapí.Jsem s ním pořád .Vlastně nikdy .Schránka mi lahodí ,však radši otevřu dopis v ní.Jeho hlas je jako pohlazení .S ním by mi nevadilo ranní probuzení .Kéž by řekl :"Lásko vstávej!"

 

 

 

 

 

DĚKUJI