Jdi na obsah Jdi na menu
 


MÁMO ,PŘÁNÍ PRO MAMINKU

 

  

 

 

 

 

decka-ko.gif Mámo co říkáš? Abych už šel spát? Víš mámo ,když usínáš já nechávám si zdát.    Mámo ty odcházíš ? Já nemůžu zas spát Mámo,víš já ......mámo,snad odpovíš ,já se zeptat chtěl či snad ty mého tátu ,jestli ráda máš? Já budu sám se bát. Mámo on večer ......,já nechtěl ti to říct ,mámo on pláče,a říká ať jdu pryč. Mámo já už nechci žít.Proč musíme být sami ? Mámo já už nechci být ten míček mezi dvěma raketami. Mámo ty pláčeš ? Mě dnes zdál se divný sen . Mámo ,kde táta je ? Mámo vždyť to nebyl sen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Maminko,ty mě nechceš? Necháš mě zemřít než se narodím? Vždyť ani nevíš,jsem-li dcera nebo syn,a což z lásky nevzešel ? Jen vzpomeň,jak vyznávalas lásku komusi,Tma chodila jak noční hlídka kolem,milence nikdo vidět nemusí.      Maminko,ty mě nechceš ? Bojíš se ,že máš příliš malý byt ? Mohu se jenom v koutku přikrčit ,však tolik lidí spalo venku ,když z domu zbyly trosky tesklivé !Maminka zkryla dítě pod halenku a vyšla ze sklepa jak z jeskyně .     Maminko,ty mě nechceš ? Bojíš se, že vezmu si víc lžiček ? Vždyť já bych z drobinek jen žil,jak žije vrabec prosebníček. Natrhal bych si lesních ostružin ,za válek kdysi jedli lidé kořínky a matka přece dala dítě do plinky.    Maminko ty mě nechceš ?  Bojíš se ,že uberu ti krásy? Já si tě celou přemaluji jen a jestli trochu krásy nasbírám si ,zhlížej se ve mě každý den  jak v dítěti se zhlíží matka ,nemusíš hledět ani do zrcátka.     Maminko ty mě nechceš ? A co když budeš chtít vody podat a osamělá marně zvoláš nastokrát? A co když změníš se na stařenku ,kdo se tě zeptá ."Maminko ,co je ti? Kdo s tebou třeba chromou půjde venku a komu umřeš jednou v objetí?      Maminko,ty mě nechceš ? Tak rád bych spatřil nejhezčí dva šperky,zlaté slunko a pozlacený měsíček .Tak rád bych viděl sýkorky a čejky,když vykují z hnízd jak z jesliček .Tak rád bych viděl růži,oblak,nebe a nejvíce tebe,maminko má tebe.

                      

 

and-kri.gif

 

Vždyť já ti maminko,nikdy neodejdu,víš jednou až se s tebou sejdu zas budu tak mladá ,zas tak tichá jakou jsi mě znala.Ty hadříčky ? Vždyť to už nejsem já . Jenom už neplač, proč bys plakala? Podívej nebe ,hvězdy po něm letí ,ale já jsem za ním , je tu hodně dětí .Jenom už neplač ,to se ti jen zdá , že já už nejsem ,že jsem umřela .Spi v noci , spi a zaspi ten svůj žal .Vždyť to jen čas ,víš čas tě oklamal.

                           

 

 

        

 

                            

 

 

 

 

 Moje mamčo,maminko ,přeji ti dnes malinko .Nebudu už zlobit ,lhát chci se s tebou jenom smát .S taťkou a semnou žádný zmatek ,vždyť je dneska svátek matek.  

                      

 

 

 

 

                          

 

      

 

Moje milá matičko ,dávám Ti své srdíčko .Hubičku Ti z lásky dám .Protože Tě ráda mám. 

 

 

 

 

Jsi dokonalá matka .Tvoje dítě si tě  vybralo ,přesně takovou jaká jsi - se všemi tvými vlastnostmi .Když svoje dítě miluješ dáváš mu tím všechno co máš i když bys mu chtěla dát víc,než máš.Máš právo dělat chyby , jako každý člověk. Tvoje dítě to chápe a bere to tak, jaká jsi. Nechce za mámu nikoho jiného , ale právě tebe. Zbav se jaké koliv viny.Jsi dokonalá máma.....

 

NAROZENÍ DÍTĚTE

Dítě se chystalo na svět,ptalo se Boha: "Slyšel jsem, že mě zítra pošleš na Zem.Ale jak tam budu žít ,když jsem tak maličký a slabý?" Bůh mu odpověděl :" Mezi mnohými Anděli jsem vybral jednoho pro tebe .Ona tě bude čekat a těšit se na tebe." Dítě říká " ale tady nedělám nic jen spím a směji se ,to je to co potřebuji,aby jsem byl šťastný. Bůh odpověděl "Tvůj Anděl ti bude zpívat ,každý den ti bude říkat ty nejkrásnější slova ....Budeš cítit lásku a budeš šťastný.

Slyšel jsem ,že jsou lidé na zemi zlí - říká dítě- kdo mě ochrání? Bůh obejme dítě a hovoří "Tvůj Anděl tě bude bránit i za cenu svého života ! " V ten moment zavládl klid v nebi,ale na Zemi byli slyšet hlasy Dítě se rychle zeptalo ." Bože pověz mi jméno mého anděla."Bůh odpověděl." Jméno tvého anděla není vůbec důležité ,ale ty mu budeš říkat "MÁMA"

 

 

 

...Mají v sobě lásku o kterou už nikdo nestojí...

Mají v sobě životní moudrost , kterou nemají komu dát..

Mají v sobě historii , které už nikdo nerozumí..

A přitom nás chránili , starali se o nás , obětovali se nám

smáli se s námi , plakali s námi

a proto vraťme jim to s vážností , respektem a úctou

protože nebýt nich , nebylo by ničeho

a nebyli by jsme ani my...